HISTORIA FIRMY

R&G to renomowana firma o mieleckim rodowodzie. Jej początków upatruje się w prywatnym zakładzie Józefa Rączki założonym w 1976 r. W 1982 r. do Józefa Rączki dołączyli jego synowie Edward i Zdzisław, a dwa lata później w 1984 r. rozpoczęli działalność produkcyjno-usługową Henryk Gąsior (zięć Józefa) oraz jego bracia Adam i Roman Gąsiorowie. W 1990 r. Józef, Edward i Zdzisław Rączkowie oraz Henryk, Roman i Adam Gąsiorowie, połączyli swoje zakłady w Zakład Mechaniki Pojazdowej Rączka-Gąsior Spółka Cywilna. Kontakty z przedsiębiorstwami komunikacji publicznej zainspirowały właścicieli do wprowadzenia nowego produktu – kasownika elektronicznego do oferty.

Stał się on standardowym wyrobem, który znalazły zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach komunikacyjnych w kraju i poza jego granicami.
W 1991 r. powstała firma Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R&G SP. z o.o. (w 2011r. przekształcone w Spółkę Akcyjną).

W 2008r. wydział narzędziowy oraz wydział przetwórstwa tworzyw sztucznych przeniósł się do nowej hali wyposażonej w suwnicę 5T o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1000m2.
Jednocześnie został powiększony i zmodernizowany park maszynowy. Szybko wzrastająca produkcja skłoniła Zarząd do rozpoczęcia budowy kolejnej hali wraz z budynkiem administracyjno – socjalnym o łącznej powierzchni 2500m2, które zostały oddana do użytku w 2013r.

Jednocześnie w celu optymalnego wykorzystania możliwości produkcyjnych jak również wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku w październiku 2012 r powstała firma R&G PLAST Sp. z o.o., która oferuje: produkcje form wtryskowych do tworzyw sztucznych, formy ciśnieniowe, oprzyrządowanie technologiczne, usługi produkcji detali z różnego rodzaju tworzyw sztucznych na wtryskarkach, konsultacje i doradztwo w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych, oraz obróbki metali.


Końcowym etapem o strategicznym znaczeniu jest produkcja.
Prowadzimy nadzór wdrożenia narzędzia od momentu jego zaprojektowania poprzez jego wykonanie,
uruchomienie i sprawdzenie w pracy ciągłej, poprzez naszą Kontrolę Jakości.
Biuro konstrukcyjne R&G PLAST posiada wykwalifikowaną kadrę inżynierską,
która jest do Państwa dyspozycji na każdym etapie realizacji projektu.

CEL FIRMY

Celem naszej firmy jest dostarczenie wyrobów najwyższej jakości oraz zaspokojenie potrzeb klienta poprzez utrzymanie z nim dobrych relacji na każdym etapie projektu oraz po jego zakończeniu. Mając na uwadze profesjonalizm i najwyższą jakość firmy R&G PLAST, dążymy do wzmocnienia pozycji na rynku jako dostawcy sprawdzonego i solidnego partnera w realizacjach powierzonych zadań.

Nasze motto brzmi: „Ten kto rezygnuje z bycia lepszym od konkurencji zrezygnował z bycia dobrym”. My nie rezygnujemy, sprostamy wymaganiom naszych klientów – teraz i w przyszłości.