Przetwórstwo tworzyw sztucznych to nasza specjalność. Produkujemy detale o różnej masie na potrzeby branży AGD, motoryzacyjnej, elektrotechnicznej oraz elektronicznej.

Przetwarzamy większość tworzyw termoplastycznych, również modyfikowanych- z dodatkiem uniepalniaczy, włókna szklanego i wypełniaczy mineralnych.

Służymy również pomocą przy doborze tworzyw do konkretnego wyrobu. Posiadamy dużą wiedzę na temat surowców, ich zastosowań oraz właściwości, dzięki czemu mamy stałą listę zaufanych dostawców, producentów krajowych i zagranicznych.

Realizujemy zlecenia od projektu detalu, poprzez wykonanie prototypu, do finalnego etapu, czyli produkcji seryjnej. Przy współpracy z firmami z różnych branż wykorzystujemy nowatorskie rozwiązania mające na celu polepszenie jakości produktów oraz obniżenie kosztów.

Nasza wtryskownia działa w pełni automatycznie, co pozwala zadbać o precyzję i powtarzalność wykonywanych elementów. Ponieważ dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym a proces realizacji zleceń odbywa się pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, oferujemy:Na co dzień bieżącą kontrolę jakości realizujemy na wszystkich etapach produkcji.
Dział Kontroli Jakości jest odpowiedzialny za uruchomienie każdego procesu produkcyjnego poprzez zatwierdzenie pierwszej dobrej sztuki i bieżącą kontrolę wizualną oraz wymiarową.
Dodatkowo kontroli podlega proces montażu, pakowania oraz wysyłki detali do klienta. Prowadzimy również pełną kontrolę statystyczną procesu wtrysku za pomocą integralnego oprogramowania wtryskarek.

Wydajność procesu określana jest w oparciu o system monitoringu maszyn.
Systematycznie stosujemy min. następujące techniki pomiarowe: SPC, CPK, MSA, FMEA, PPAP.

W pełni angażujemy się w realizację każdego zlecenia. Profesjonalizm, rzetelność oraz terminowość wykonywanych zleceń sprawiły, że do tej pory zdobyliśmy zaufanie wielu klientów. Dzięki temu w sektorze usług związanych z przetwórstwem elementów z tworzyw sztucznych jesteśmy postrzegani jako wartościowy partner.

Dzięki posiadaniu własnego wydziału narzędziowego, gdzie wykonujemy bieżące naprawy oraz remonty form wtryskowych, możemy zapewnić ciągłość produkcji. Posiadamy również powierzchnię magazynową wyposażoną w regały wysokiego składowania, na których mamy możliwość przechowywania wyprodukowanych detali, a następnie dostawę detali do klienta.

PARK MASZYNOWY

Firma R&G Plast stawia przede wszystkim na rozwój technologiczny, z tego powodu stale inwestujemy w najnowocześniejsze maszyny i technologie wytwórcze. Na chwilę obecną park maszynowy wtryskowni składa się z 21 wtryskarek.
Wtryskarki wyposażone są w nowoczesne układy sterujące, sterowanie rdzeniami, w układy ślimakowe bimetaliczne, termostaty do stabilizacji temperatury formy, roboty 4-osiowe, regulatory grzanych kanałów, peryferia, podajniki, suszarki i inne peryferia. Posiadamy maszyny o sile zamykania od 90 t do 1080 t, które pozwalają na wykonanie prób form oraz produkcji seryjnej.

LP. MASZYNA MAKSYMALNA SIŁA ZAMYKANIA
1. HAITIAN MARS II 90 t
2. HAITIAN MARS II 90 t
3. HAITIAN MARS II 120 t
4. HAITIAN HTF 160 t
5. ZERES 190 t
6. ZERES 230 t
7. ZERES 230 t
8. ENGEL VICTORY 260 t
9. PONAR ŻYWIEC VT 280 t
10. ENGEL VICTORY 300 t
11. ENGEL VICTORY 400 t
12. HAITIAN JUPITER II 450 t
13. ENGEL DUO 500 t
14. HAITIAN JUPITER II 550 t
15. HAITIAN JUPITER II 550 t
16. HAITIAN JUPITER II 550 t
17. ENGEL DUO 650 t
18. HAITIAN JUPITER II 650 t
19. HAITIAN JUPITER II 750 t
20. HAITIAN JUPITER II 1080 t
21. HAITIAN JUPITER II 1080 t

Magazyn wysokiego składowania


Do naszej dyspozycji mamy nowo wybudowany Magazyn wysokiego składowania.
Magazyn posiada 6400 miejsc paletowych o powierzchni 2 8000 m2