Biuro projektowe

Biuro projektowe

Poznaj nasze działy

Dowiedz się więcej o naszych poszczególnych działach. Znajdziesz tu wszelkie informacje.Biuro projektowe

Oferujemy Państwu wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy form wtryskowych oraz najnowsze technologie ich wytwarzania. Naszym priorytetem jest rozwój wiedzy technologicznej. Posiadamy doświadczenie oraz zaplecze i referencje w szerokim zagadnieniu kompleksowej obsługi. Biuro projektowe posiada technologów, którzy prowadzą konsultacje z Klientem i służą wsparciem. W celu doboru technologii spełniającej oczekiwania Klienta nasi technolodzy biorą pod uwagę takie cechy produktów jak:

  • Przewidywane ilości produkcyjne,
  • W jakim środowisku produkt będzie pracował,
  • Rodzaj materiału/tworzywa,
  • Certyfikaty i normy,
  • Dokładność i tolerancja,
  • Estetyka.


Co wykonujemy?

Wykonujemy, narzędzia zarówno na podstawie dostarczonej przez klienta dokumentacji technicznej jak i na bazie dostarczonego gotowego wyrobu lub modelu 3D. Zawsze staramy się zaproponować najlepsze i jednocześnie najtańsze rozwiązanie technologiczne.

Projekty wykonujemy na podstawie dokumentacji opracowanej według najnowszych rozwiązań CAD/CAM. W celu opracowania optymalnych rozwiązań przy projektowaniu form używamy programu do symulacji procesu wtrysku CadMould.

Do budowy form wykorzystujemy znormalizowane elementy najwyższej jakości takich marek jak Meusburger, FCPK Bytów, DME czy HASCO. Korzystamy z renomowanych dostawców stali Bohler Uddeholm, Multistal.

Etapy produkcji

Etapy produkcji

Etap I

Projektujemy formę przystosowaną do pracy na dowolne typy wtryskarki, opracowujemy procesy technologiczne, pomagamy dobrać parametry tworzywa sztucznego do produkcji z wtrysków, przedstawiamy kalkulację cenową – koszty form wtryskowych, koszty produkcji, jeszcze przed rozpoczęciem konstrukcji formy. Sporządzamy pełną dokumentację i całość obejmujemy gwarancją.

Etap II

Kolejny etap to wykonanie poszczególnych elementów narzędzia. Wytwarzanie narzędzi przebiega w bliskim kontakcie z Klientem. Ciągła kontrola jakości i wytwarzania narzędzi gwarantuje efektywny proces wdrażania nowego produktu, rezultatem czego jest wysokiej jakości wyrób końcowy.

Etap III

Końcowym etapem o strategicznym znaczeniu jest produkcja. Prowadzimy nadzór wdrożenia narzędzia od momentu jego zaprojektowania poprzez jego wykonanie, uruchomienie i sprawdzenie w pracy ciągłej, poprzez naszą Kontrolę Jakości.

Biuro konstrukcyjne R&G PLAST posiada wykwalifikowaną kadrę inżynierską, która jest do Państwa dyspozycji na każdym etapie realizacji projektu.

Druk 3D

Druk 3DDruk 3D

W naszej ofercie posiadamy możliwość wykonania prototypu detalu przy pomocy drukarki 3D. Drukarka 3D, na której pracujemy to najlepszy i najbardziej nowoczesny sprzęt pozwalający na dokładne odtworzenie wymiarów modelu 3D, dzięki czemu można na niej wydrukować elementy wymagające dużej precyzji wymiarowej.

Wykonanie prototypu produktu na wczesnym etapie projektowania niesie wiele korzyści – pomaga w weryfikacji założeń odnośnie funkcjonalności, poprawie wyglądu itp. Wnoszenie modyfikacji we wczesnej fazie procesu (przed rozpoczęciem produkcji) eliminuje konieczność wprowadzania kosztownych zmian w narzędziach produkcyjnych. Jest to sposób, którego nie zastąpi nawet najlepsza wizualizacja.

Prototypy tworzone są na indywidualne zamówienia naszych klientów. Technologia wydruku 3D daje możliwość wykonania elementu na każdym etapie projektowania, jest procesem szybkim i nieporównywalnie tańszym w stosunku do tradycyjnych technik wytwarzania.

Oferujemy:

  • Projekt modelu (projektowanie CAD).
  • Wykonanie elementu za pomocą drukarki 3D na podstawie modeli 3D stworzonych przez nas oraz powierzonych nam przez klienta.
  • Błyskawiczną realizację projektu.
  • Najwyższą jakość prototypów